KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13486203
nr 1348 6203
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, "Juniblom, Gotland". Handtryck. Signerad, daterad 1958. Motivet: 25x17,5 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:14:31
300 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr